Bărbat dispărut în Someș. Au intervenit pompierii

Clipe de groază în apropiere de localitatea Bârsău Mare. Pompierii sălăjeni au fost solicitați să intervină pentru a căuta un bărbat în vârstă de 48 de ani, dispărut în râul Someș. La locul solicitării s-au deplasat pompierii din Jibou, Ileanda şi Zalău, care au început căutările, folosindu-se de bărci și de accesoriile specifice intervențiilor în mediul acvatic. În sprijinul misiunii de căutare a intervienit și un echipaj mixt de scafandri din Bistriţa-Năsăud şi Maramureş. Acțiunea este în dinamică. 

Fotografie cu rol ilustrativ

Leave a Comment